3 Google nástroje, ktoré posunú vaše online podnikanie

Online Marketing, SEO
Online Marketing, SEO

Moderné manažérske rozhodovanie by malo byť vždy podmienené viacerými faktormi. Subjektívne rozhodnutia na základe pocitov sú minulosťou a veľké spoločnosti, ale aj malé rodinné biznisy sú nútené stále viac a viac sústreďovať pozornosť na dianie v online svete. Analytika a štatistiky získané z webstránky sa stávajú jedným z kľúčových spôsobov ako sledovať aktuálne trendy, ktoré určujú potenciálny úspech podnikania na internete. Ukážeme vám ako tieto štatistiky sledovať komplexne a efektívne vďaka 3 Google nástrojom, ktoré sú úplne zadarmo. Vyťažte zo svojho webu maximum!

 

Google Analytics

Základný nástroj s jednoduchou implementáciou, ktorý okamžite po nasadení na webstránku zobrazuje štatistiky o všetkých dôležitých aspektoch návštevnosti. Analytics je neoddeliteľnou súčasťou väčšiny webstránok súčasnosti. Vytvorenie a implementácia nástroja zaberie maximálne 10 minút a vy tak viete bez akýchkoľvek ďalších zložitých nastavení efektívne monitorovať zdroje návštevnosti vašej webstránky a získať podrobné informácie o jej návštevníkoch – vekovú skupinu, záujmy, jazyk, krajinu návštevnosti a mnohé ďalšie.

Dôležitá funkcionalita spočíva taktiež v možnosti pridania meraní špecifických cieľov. Máte na webe objednávkový formulár a chcete mať okamžitý prístup k počtu doručených dopytov za konkrétne obdobie? Vďaka Analytics získate číselný prehľad doplnený o zdroj, z ktorého tento dopyt prišiel a graf zachytávajúci časový vývoj. Máte sa viac zamerať na fanúšikov na Facebooku alebo radšej zvoliť častejšie pridávanie príspevkov na Instagram? S pomocou Google Analytics viete rýchlo a efektívne vyhodnotiť túto a stovky podobných otázok.

 

Google Data Studio

Tento málo používaný nástroj je určený primárne pre tých, ktorí sa neradi „vŕtajú“ v zákutiach Analytics a chcú mať prehľadné štatistiky viditeľné na jednom mieste. Data Studio ponúka možnosť prispôsobiť cenné dáta získané z Google Analytics a Google Ads priamo pre vaše potreby. Zobrazte tabuľku návštevnosti, graficky vyjadrite percentuálny podiel návštevnosti z rôznych zdrojov, zobrazte počet vyplnených formulárov s automatickým porovnaním s predchádzajúcim mesiacom…To všetko zároveň jednoducho prispôsobte dizajnu spoločnosti, pridajte logo, zmeňte farby, doplňte legendu a prezentujte kolegom na poradách.

Je to zložité? Nie. Celý report je po nastavení stále interaktívny a aktualizovaný v reálnom čase. Stačí vyfiltrovať obdobie a všetky dáta sa mu prispôsobia. Tak ako väčšina Google nástrojov, aj Data Studio ponúka možnosť zdieľať tento report s kýmkoľvek pomocou pridania mailu alebo špecifického odkazu vygenerovaného službou.

 

Google Tag Manager

Zložité merania, vlastné scripty a prepojenie webu na externé služby pre ešte lepší prehľad o celkovej funkčnosti. Tag Manager predstavuje skvelý nástoj pre všetkých data analytikov, ktorým nestačí vidieť počet návštevníkov a počet vyplnených formulárov. Evidujte udalosti na webe podrobnejšie a spravte tak svoje merania ešte efektívnejšie. Sledujte špecifické kliknutia na tlačidlá, merajte koľko % návštevník na webe prescrolluje. Vytvorenie testovacích verzii a prehľadu poskytuje možnosť nekonečného testovania a vylepšovania. Všetky eventy sú jednoducho prenesiteľné do Google Analytics, kde môžu byť merané ako ciele.

Máte blog, no neviete či vaši návštevníci dočítajú článok do konca? Chcete merať formulár iba na jednej podstránke? Potrebujete pridať kus kódu, no iba na všetky podstránky článkov? Potrebujete vedieť, koľko ľudí si stiahlo váš ebook kliknutím na tlačidlo „stiahnuť“? S Tag Managerom jednoduchá záležitosť.

 

Všetky uvedené nástroje sú dostupné úplne zadarmo. Pokiaľ potrebujete vedieť o vašom webe viac a nemáte čas alebo chuť sa tomu venovať, radi vám v tom pomôžeme. Využite možnosť bezplatnej konzultácie a spoločne prediskutujeme vaše potreby a navrhneme to najefektívnejšie riešenie ako pomôcť v raste vášho biznisu. Vyplňte kontaktný formulár alebo nás kontaktujte na info@visitero.sk

 

Autorom blogu je

Určite nevynechaj ani tieto novinky

Napíšte nám

Rád vám poradím

Filip Znamenak

Project Manager

Centrála Žilina

Visitero, s.r.o.
Na bráne 8665/4 (budova Crystal Palace)
010 01 Žilina

Pobočka Prievidza

Bojnická cesta 24
971 01 Prievidza

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Naše certifikáty

Copyright © Visitero.sk