Prečo je SEO super, ak podnikáte online?

Online Marketing
Online Marketing

Ak vlastníte podnik a spravujete aj jeho webové stránky, budete ich pravdepodobne chcieť aj zviditeľniť. Ak však vaša firma ponúka produkty alebo služby, o ktorých si používatelia vyhľadávajú informácie cez vyhľadávače, potom by SEO malo byť pre vás jednou z top priorít.
SEO /Search Engine Optimization/ je inak povedané, optimalizácia pre vyhľadávače. V podstate ide o vytváranie zmien v obsahu webových stránok pomocou technických či grafických prvkov. Cieľom je zlepšiť ich viditeľnosť v organických, teda neplatených výsledkoch vyhľadávania, čo v praxi predstavuje spôsob, ako zvýšiť množstvo a kvalitu návštevnosti vašich web stránok.

Zaujímavé však ? Poďme teda ďalej.

Určite poznáte aspoň jeden z vyhľadávačov ako Google, Bing či Yahoo. Vždy, keď chcete niečo nájsť na internete, otvoríte vami preferovaný prehliadač a zadáte slovo alebo frázu, takzvaný vyhľadávací dopyt. Počkáte, kým vyhľadávač zhromaždí všetky potrebné údaje a predstaví vám výsledky. Tie si prezriete a ak nájdete požadovaný výsledok, ste spokojný a vyhľadávanie ukončíte. Ak nie, zadávate do vyhľadávania iné výrazy, podobné tomu pôvodnému, a teda hľadáte ďalej, až kým nenájdete čo potrebujete.

Zamysleli ste sa však niekedy nad tým, ako tieto čarovné vyhľadávače fungujú ? Ako je možné, že Vám dokážu zobraziť, čo potrebujete ?

Ktorýkoľvek z vyššie spomínaných vyhľadávacích nástrojov má svoje prehľadávacie roboty, ktoré zhromažďujú informácie o všetkom obsahu, ktorý možno nájsť na internete. Z týchto informácií potom vytvárajú indexy napojené na algoritmus, ktorý sa pokúša zosúladiť všetky údaje s vašim dopytom.Cieľom vyhľadávača je teda vytvoriť čo najrelevantnejší zoznam výsledkov, aby pomohol hľadajúcim nájsť to, čo hľadajú.

A prečo je pre Vás teda SEO optimalizácia dôležitá?

Povedzme, že máte farmu a chystáte sa v Žiline otvoriť predajňu s Vašimi výrobkami. Niekto na internete zadá do vyhľadávania „farmárske výrobky Žilina“. Čo to pre vás znamená? Výbornú príležitosť zobraziť sa na stránke s výsledkami vyhľadávania. A presne toto isté platí, ak by ste boli kaderníkom či majiteľom obchodu so šperkami. Chceli by ste sa nechať zobraziť, keď ľudia hľadajú slová alebo frázy súvisiace s vaším podnikaním. Prečo? Pretože slová zadané do vyhľadávača znamenajú, že hľadajúci sa práve v tej chvíli zaujíma o vaše produkty a služby a stáva sa vašim potenciálnym zákazníkom. Preto je vyhľadávanie také skvelé. Umožňuje zacieliť na ľudí, ktorí vás už hľadajú.

A to je paráda nie ?

Máte záujem o SEO služby? Neváhajte nás kontaktovať.

Autorom blogu je

Určite nevynechaj ani tieto novinky

Napíšte nám

Rád vám poradím

Filip Znamenak

Project Manager

Centrála Žilina

Visitero, s.r.o.
Veľký diel 3323
010 01 Žilina

Pobočka Prievidza

Bojnická cesta 24
971 01 Prievidza

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Naše certifikáty

Copyright © Visitero.sk