Prečo je SEO super, ak podnikáte online?

Online Marketing
Online Marketing

Ak vlastníte podnik a spravujete aj jeho webové stránky, budete ich pravdepodobne chcieť aj zviditeľniť. Ak však vaša firma ponúka produkty alebo služby, o ktorých si používatelia vyhľadávajú informácie cez vyhľadávače, potom by SEO malo byť pre vás jednou z top priorít.
SEO /Search Engine Optimization/ je inak povedané, optimalizácia pre vyhľadávače. V podstate ide o vytváranie zmien v obsahu webových stránok pomocou technických či grafických prvkov. Cieľom je zlepšiť ich viditeľnosť v organických, teda neplatených výsledkoch vyhľadávania, čo v praxi predstavuje spôsob, ako zvýšiť množstvo a kvalitu návštevnosti vašich web stránok.

Zaujímavé však ? Poďme teda ďalej.

Určite poznáte aspoň jeden z vyhľadávačov ako Google, Bing či Yahoo. Vždy, keď chcete niečo nájsť na internete, otvoríte vami preferovaný prehliadač a zadáte slovo alebo frázu, takzvaný vyhľadávací dopyt. Počkáte, kým vyhľadávač zhromaždí všetky potrebné údaje a predstaví vám výsledky. Tie si prezriete a ak nájdete požadovaný výsledok, ste spokojný a vyhľadávanie ukončíte. Ak nie, zadávate do vyhľadávania iné výrazy, podobné tomu pôvodnému, a teda hľadáte ďalej, až kým nenájdete čo potrebujete.

Zamysleli ste sa však niekedy nad tým, ako tieto čarovné vyhľadávače fungujú ? Ako je možné, že Vám dokážu zobraziť, čo potrebujete ?

Ktorýkoľvek z vyššie spomínaných vyhľadávacích nástrojov má svoje prehľadávacie roboty, ktoré zhromažďujú informácie o všetkom obsahu, ktorý možno nájsť na internete. Z týchto informácií potom vytvárajú indexy napojené na algoritmus, ktorý sa pokúša zosúladiť všetky údaje s vašim dopytom.Cieľom vyhľadávača je teda vytvoriť čo najrelevantnejší zoznam výsledkov, aby pomohol hľadajúcim nájsť to, čo hľadajú.

A prečo je pre Vás teda SEO optimalizácia dôležitá?

Povedzme, že máte farmu a chystáte sa v Žiline otvoriť predajňu s Vašimi výrobkami. Niekto na internete zadá do vyhľadávania „farmárske výrobky Žilina“. Čo to pre vás znamená? Výbornú príležitosť zobraziť sa na stránke s výsledkami vyhľadávania. A presne toto isté platí, ak by ste boli kaderníkom či majiteľom obchodu so šperkami. Chceli by ste sa nechať zobraziť, keď ľudia hľadajú slová alebo frázy súvisiace s vaším podnikaním. Prečo? Pretože slová zadané do vyhľadávača znamenajú, že hľadajúci sa práve v tej chvíli zaujíma o vaše produkty a služby a stáva sa vašim potenciálnym zákazníkom. Preto je vyhľadávanie také skvelé. Umožňuje zacieliť na ľudí, ktorí vás už hľadajú.

A to je paráda nie ?

Máte záujem o SEO služby? Neváhajte nás kontaktovať.

Autorom blogu je

Určite nevynechaj ani tieto novinky

Napíšte nám

Rád vám poradím

Filip Znamenak

Project Manager

Centrála Žilina

Visitero, s.r.o.
Na bráne 8665/4 (budova Crystal Palace)
010 01 Žilina

Pobočka Prievidza

Bojnická cesta 24
971 01 Prievidza

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Naše certifikáty

Copyright © Visitero.sk