7 tipov na úspešné zvládnutie digitálneho marketingu pre váš biznis

Online Marketing
Online Marketing

Rozbiehate vlastnú značku? Ste začínajúcim marketérom alebo chcete pozdvihnúť svoje podnikanie na nový level? Ak správne nevyužívate sociálne siete na prilákanie potenciálnych zákazníkov, tak sa vám stratila najväčšia časť vášho marketingového puzzle. S každým kliknutím na tlačidlo „publikovať” získavate šancu prezentovať svoju značku. Aby ste boli o krok vpred, mali by ste využívať sociálne siete ako pravú ruku riadenia svojho biznisu.

 

„Ak neuspokojíte zákazníkov v skutočnom svete, povedia o tom šiestim priateľom. No ak sa tak stane na internete, dosah tejto správy je až 6000 ľudí.“

Jeff Bezos, CEO spoločnosti Amazon.com

 

Tak ako povedal zakladateľ Amazonu – cesta sociálnymi sieťami môže byť tŕnistá, ak nezvolíte správny smer. Využite preto naše rady, aby sa digitálny marketing cez sociálne siete stal hnacím motorom vášho podnikania.

 

.Stanovte si ciele, ktoré chcete dosiahnuť

Ešte predtým, ako sa vrhnete do virtuálneho sveta za vašimi zákazníkmi, musíte si stanoviť dosiahnuteľné méty, ktoré vás poženú vpred. Buďte konkrétny, rozkúskujte si svoj plán na čo najmenšie časti a pravidelne kontrolujte svoj progres. Nebojte sa priznať si neúspešné obdobie. Všetko si vyžaduje trpezlivosť a digitálny marketing nie je výnimkou.

 

.Zamerajte sa na správnu cieľovú skupinu

Ľuďom bez záujmu o vodné športy budete len zbytočne ponúkať svoje plávacie čiapky. Oslovenie špecifickej časti publika je jedným z najdôležitejších bodov. Ak napríklad identifikujete svojich potenciálnych zákazníkov ako skupinu kávičkárov, nemusí to stačiť. Pokiaľ sa ale zameriate na ľudí milujúcich kapučíno vo veku od 18 do 30 rokov žijúcich v strednej Európe, máte oveľa väčšiu šancu na úspech.

 

.Vyberte si správnu platformu

Častou chybou býva zahlcovanie zákazníkov na všetkých digitálnych médiách. Organizácia marketingovej komunikácie sociálnych sietí zaberá veľkú časť vášho času a účinok príspevkov sa pri viac ako troch sieťach stráca. Preto v tomto bode platí pravidlo, že menej je niekedy viac. Zameranie sa na tie správne siete môže byť kľúčové pre rast vašej značky.

.Pre koho je váš produkt určený?

Priamy predaj? Facebook môže byť vašou prvou voľbou. Oslovenie mladšieho publika? Stavte na Snapchat alebo Instagram. Marketing pre ďalšie spoločnosti? Využite potenciál Linkedinu.

.Experimentujte

Tvorcovia sociálnych sietí prichádzajú pravidelne s novinkami pre svojich používateľov. Využite celý ich potenciál. Nebojte sa emotikonov, gifov, videí, či použitia ankety. Tzv. Stories – príbehy, ktoré sú viditeľné na 24 hodín, môžu slúžiť ako skvelý pomocník pri odovzdaní rýchlej informácie, či zaujímavej fotky.

 

.Uverejňujte pravidelne

Ak pridáte príspevok len z času na čas, krivka záujmu neporastie. Nový príspevok pri každom otvorení newsfeedu môže priniesť požadované výsledky. Vytvorte si plán pridávania. Každá sieť má takzvané primetime-y, teda časy, kedy je aktívnych najviac používateľov. Oslovte ich práve vtedy.

.Jedinečnosť

Nekopírujte informácie, príspevky či slogany vašej konkurencie. Používajte správne kľúčové slová, vytvorte si jedinečnú grafiku, prineste vlastné nápady. Všetko bude slúžiť ako váš špecifický identifikátor na trhu.

 

.Zvýšte o sebe povedomie

Usporiadanie súťaže je úspešným krokom k organickému rastu fanúšikovskej základne, zvýšenia lajkov či zdieľaní. Tie príspevky, kde je nutné zapojiť svojich priateľov, získavajú kliknutia rýchlejšie, ako by ste očakávali. Nemožno zatracovať ani správne nastavenú PPC reklamu. Tá môže už za malú investíciu priniesť svoje ovocie napríklad v podobe uprednostňovania vašej značky pri vyhľadávaní cez Google . Raketový rast vašich výnosov môže priniesť aj pomoc známych influencerov, ktorí majú spravidla široký dosah. Keď váš produkt odprezentujú v dobrom svetle, publikum to bude vnímať ako dobré odporúčanie od niekoho komu veria.

 

.Dajte vášmu profilu “pravú tvár”

Často používané, opakované a neosobné vety neposkytujú zákazníkovi pocit spokojnosti. Vystúpte z radu, používajte jeden hlas autora, buďte prirodzený a jedinečný. Jednoduchý a priateľský jazyk je základom správnej komunikácie. Poskytnite náhľad do zákulisia vášho biznisu. Zákazníci chcú vedieť, že za príspevkom sa skrýva ľudská bytosť. Ak ich zvládnete osloviť na základe svojej osobnosti, vyhráte.

 

.Merajte / analyzujte / optimalizujte

Chcete vedieť ako sa vám darilo uplynulý mesiac? Priťahujete zákazníkov na vlnu predaja, alebo sú len náhodnými návštevníkmi vašej stránky? Udržujte vaše výsledky ruka v ruke s nastavenými cieľmi. Na trhu existuje viacero nástrojov na sledovanie všetkých potrebných čísel vášho podnikania. Napovedia vám, ktoré príspevky získali najviac videní, čo čitateľov zaujalo a naopak – kde čísla nevystúpili nad priemer. Analyzujte stratégie, ktoré sa vyplatili, a ktoré boli zlyhaním.

 

 

Svet internetu ponúka nekonečné možnosti realizácií vlastných nápadov. Ak dnes ignorujete silu  digitálneho marketingu, zajtra nedosiahnete požadovaných výsledkov. S našimi typmi ovládnete potenciál skrytý v sociálnych médiách a dostanete sa o krok vpred pred konkurenciu. Nikto učený z neba nespadol, preto ak si neviete v ktorejkoľvek oblasti podariť, neváhajte sa obrátiť na odborníkov. Sme vám k dispozícií.info@visitero.sk

 

Autorom blogu je

Určite nevynechaj ani tieto novinky

Napíšte nám

Rád vám poradím

Filip Znamenak

Project Manager

Centrála Žilina

Visitero, s.r.o.
Na bráne 8665/4 (budova Crystal Palace)
010 01 Žilina

Pobočka Prievidza

Bojnická cesta 24
971 01 Prievidza

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Naše certifikáty

Copyright © Visitero.sk